Zlati kovanec 8 florinov – Avstrija (8 Florin / 20 Francs)
Zlati kovanec 8 florinov Avstrija (Au 900) – zgodovinski zlatnik z visoko likvidnostjo in dostopno težo.
Zlati kovanec 8 florinov (8 Florin / 20 Francs) je zgodovinski zlatnik iz obdobja Avstro-Ogrske monarhije. Na kovancu je upodobljen cesar Franc Jožef I., ki simbolizira stabilnost, tradicijo in bogato zgodovino srednje Evrope.
Kovanec je bil prvotno kovan konec 19. stoletja (z letnico 1892), danes pa so na trgu večinoma prisotni ponovni odkovi (restrike), ki ohranjajo enake tehnične lastnosti in visoko kakovost.
Izdelan je iz zlata čistine 900/1000 in vsebuje enako količino zlata kot standardni 20-frankovni kovanci, kar mu omogoča visoko likvidnost in široko prepoznavnost na evropskem trgu. Zaradi svoje dostopnosti je primeren tako za vlagatelje kot zbiratelje.
Ključne prednosti
• zgodovinski zlatnik Avstro-Ogrske
• ekvivalent 20 frankov (standardna evropska enota)
• motiv cesarja Franca Jožefa I.
• visoka likvidnost in prepoznavnost
• dostopna investicija v zlato
Zlati kovanec 8 florinov – Avstrija (8 Florin / 20 Francs)
| Kovina in čistina | Zlato Au 900 |
| Čistina | 900 / 1000 |
| Skupna masa | 6,45 g |
| Vsebnost zlata | 5,81 g |
| Premer | 21,00 mm |
| Tip | Zgodovinski kovanec (restrike / bullion) |
| Motiv | Franc Jožef I. / grb Avstro-Ogrske |
| Nominalna vrednost | 8 florinov / 20 frankov |
| Poreklo | Avstrija |
Brezplačna dostava na vaš naslov
Po prejemu vašega naročila in plačila boste prejeli potrditveno e-poštno sporočilo. Vaše naročilo bomo v najkrajšem možnem času pripravili in odposlali na vaš naslov.
Običajen rok dostave je 3–6 delovnih dni po prejemu plačila.
Dostava je brezplačna za vsa naročila do zneska 4.200 €.
Na voljo je tudi individualna dostava (namenski kurir oziroma dostava v dogovorjenem terminu) – cena po ponudbi. Za več informacij o individualni dostavi nam pišite na info@safra.si
Opomba: Za naročila nad 4.200,00 € je mogoč le osebni prevzem v poslovalnici.







